40 Milyon Dolar Toplayan İngiliz ICO’su “Electroneum” Bedava Madencilikle Kripto Para Dağıtıyor

Electroneum, 2017 yılında adından oldukça söz ettirerek piyasaya çıkmayı başarmış ve 40 milyon dolarlık ico satışına ulaşmış İngiliz kökenli bir kripto para projesidir.

Electroneum’un bu değere ulaşmasındaki en büyük sebeplerden birisi, onun standart kripto paraların yolunu izlememesinden kaynaklıdır. Çünkü standart kripto paraların bir çoğu, sadece değer deposu özelliğine sahipken, Electroneum’un en büyük mottosu, anlık ödemeye olanak sağlayan bir kripto para olmasıdır. Sadece bu farklı mottoyla da sınırlı kalmayan Electroneum, yine kripto paralar üzerinde Electroneum’dan önce yapılmamış, Bedava Kripto Para Madenciliğine de sahiptir.

Bedava Kazanç Sağlayan Mobil Telefon Madenciliği

Electroneum, cep telefonlarına uygulamasını yükleyen her kişiye, ortalama 15₺ değerine tekabul edecek Electroneum coin’i her ay bedava olarak dağıtmaktadır. Bedava olmasının sebebi ise, madencilik olarak tanıtılan bu uygulamanın aslında telefon üzerinde madencilik yapmamasından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden bu madencilik işlemi, Bulut Madenciliği olarak adlandırılarak, uygulamayı yükleyen kişilere hiçbir emek karşılığı olmadan dağıtılmaktadır.

Bu politikayı seçmelerindeki ana sebep ise Electroneum’un kullanım alanını, bütün Dünyaya ulaştırmak içindir.

Bedava Madencilik Nasıl Yapılır

Bedava madencilik için; öncelikle Ios ve Android platformundan telefonunuza “Electroneum” uygulaması indirmelisiniz. Linkler;

Uygulamayı indirdikten sonra sizden doğrulama yapmanız istenmektedir. Doğrulamayı tamamladıktan sonra, 25 Electroneum coin’i anında kazanarak bulut madenciliğiniz başlayacaktır. Madencilik başladıktan sonra, tam 1 hafta süreyle otomatik olarak devam etmektedir. 1 hafta sonunda, uygulamayı tekrar ziyaret ederek, madenciliği “UZAT” butonu üzerinden madenciliği yeniden başlatmanız gerekmektedir. Çünkü Electroneum, sizi onu unutmamanız için haftada 1 kez uygulamayı ziyaret etmenizi istemektedir.

Ayrıca uygulama üzerindeki, “Daha fazla ETN üret’e” tıklarsanız, oradan “Tavsiye Programını Görüntüleyin”e girip, “Bir kod girin” sekmesi üzerinden bizim referans kodumuzu girerseniz, bonus Electroneum coinleri kazanacaksınız ve kazım hızınızda artacaktır.

KOD: 9A6E5C

Electroneum’lar Nerede Kullanılabilir?

Bedava Electroneum kazanıyorsunuz ancak bunları nerede kullanacağınız konusunda aklınızda soru işaretleri olabilir. Tabii, bunları borsada satarak itibari paraya da dönüştürebilirsiniz ancak ondan önce, Electroneum’un bu konuda farklı bir çözümü var.

Electroneum, Türkiye dahil birkaç ülkenin operatörleriyle anlaşmalı olan 3.parti bir şirketle çalışmaktadır. Bu sayede telefon üzerinde biriken Electroneumlarla aracı şirket üzerinden, “Turkcell, Türk Telekom, Vodofone” operatörlerinden telefon paketi satın alabilirsiniz ve bütün bunları Electroneum uygulaması üzerinden çok basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Bedava Telefon Paketi Nasıl Alınır?

Bu paketler sayesinde; Electroneum kazançlarınızı işe yarar bir şekilde, doğrudan kullanabilmiş oluyorsunuz. Ayrıca biraz hesap yaptığımızda, 1 kişinin 2 ay sonunda 30 ₺’lik telefon paketini bedava alabildiği sonucuna varıyoruz. Bunu 5 kişilik bir aile olarak yaptığınızı düşündüğümüzde de, aile içinde ortalama olarak 75₺’lik telefon faturasının, her ay bedavaya alınabileceği sonucuna varıyoruz.

Son

Electroneum, genel olarak kripto paraların değer deposu özelliğinden çıkarak, popülerliğini arttırmayı ve Electroneum’ları herkesle buluşturmayı amaçlayan farklı bir kripto para projesi olduğunu öğrendik. Onların bu farklı bakış açısı, bu zamana kadar 2 milyon kişiyi madencilik uygulamasını kullandırmayı teşvik etmiş ve bu kişilerin yaklaşık 240 binini de kalıcı olarak Electroneum Bulut Madencisi yapmıştır.

Ayrıca Electroneum, Afrikadaki birkaç ülkeden başlayarak bütün dünyaya yayılmayı amaçlayan bazı iş yerleriyle anlaşmalar yaparak, anlık ödemelerin Electroneum üzerinden yapılması için çalışmalar yapmaktadır. Gelecekte de kullanım alanı girişimlerini arttırarak devam ettirebilirlerse, Electroneum’un daha iyi yerlere gelebileceğini söyleyebiliriz.

Sevgiler

Minexpert

--

--

#Blockchain #Cryptoanalysis #Technicalanalysis #Miningsystems Energy Engineer — Economist(2) madenuzmani@gmail.com

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Cihat Öztürk

#Blockchain #Cryptoanalysis #Technicalanalysis #Miningsystems Energy Engineer — Economist(2) madenuzmani@gmail.com